obce booki blog o książkach

O mnie – czyli jak to się zaczęło?

Cześć, fajnie, że tu zaglądasz. W tym wpisie krótko opowiem Ci o sobie. Wszystko zaczęło się na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. I choć już wcześniej przeczytałam setki książek, zarówno tych w wersji papierowej, jak i elektronicznej – studia polonistyczne pomogły mi to moje czytanie uporządkować. W sumie kocham czytać, pisać też, dlaczego by nie spróbować – pomyślałam. Tak więc blog ten powstał, z czystej potrzeby zwykłego czytelnika i pasji do pisania.

Zanim rozpoczęłam ten projekt, długo nosiłam się z zamiarem założenia bloga. Wreszcie to zrobiłam… Był rok 2016. Powstały wpisy, które już nie istnieją, zwyciężył „słomiany zapał” i brak czasu. Nazwę bloga zawdzięczam dwóm wyjątkowym koleżankom, które podpowiedziały mi ją po tym, jak powiedziałam, że chcę pisać głównie o zagranicznych tytułach. To zlepek polsko-angielskich słów, czy chwytliwy – ja nie potrafię być obiektywna w tej kwestii.

Po kilku latach postanowiłam wrócić do tego książkowego projektu na poważnie. Czy się uda i czy warto, zobaczymy. W dużej mierze będzie to blog o tytułach zagranicznych – w nawiązaniu do nazwy obcebooki.pl, ale zdarzy się na pewno, że pojawią się tu opinie książek polskich autorów. Jeżeli któryś z moich wpisów zwrócił Twoją uwagę, daj znać. Napisz, co fajnego przeczytałeś, czekam też na Twoją konstruktywną krytykę i przemyślenia. No to zaczynamy! 😉